Muhtaroğlu Türkmen Yetkilileri Kabul Etti

29 Eki 2017
584 kez

Irak Türkmen Cephesi Salahattin İl Başkanı Heytem Haşim Muhtaroğlu, Irak Türkmen Cephesi ve Kerkük'e bağlı Yayçı ve Leylan kasabaları ile Yahyava köyünden bazı Türkmen yetkilileri kabul etti. Ziyaretçi heyette Yayçı kasabası meclis üyesi Faysal Adil, Irak Türkmen Cephesi Yayçı sorumlusu Naci Fadıl, Irak Türkmen Cephesi Yahyava sorumlusu Abdülhalık Abdülmecit, Irak Türkmen Cephesi Leylan sorumlusu Abdülvahap Leylanlı ve diğer yetkililer yer aldı.

Ziyaretçi heyet, Tuzhurmatu'nun zulümden kurtulması münasebetiyle Muhtaroğlu'nu tebrik etti. Görüşmede, Kerkük ve Tuzhurmatu'daki son durum ele alındı. Görüşmede ayrıca Yayçı, Leylan, Yahyava, Türkalan ve Kümbetler'de devrik rejim döneminde arsaları ellerinden alınan vatandaşların durumu da masaya yatırıldı.

Bu arada ziyaretçi heyet Irak Türkmen Cephesi Salahattin İl Başkanlığı'nın verdiği yemek ziyafetine katıldı.

Irak Türkmen Cephesi Salahattin İl Başkanı Heytem Haşim Muhtaroğlu ile görüşen yetkililer ziyarette ele alınan konuları anlattı.

Irak Türkmen Cephesi Salahattin İl Başkanı Heytem Haşim Muhtaroğlu da ziyaret hakkında konuştu.

Öte yandan Irak Türkmen Cephesi Salahattin İl Başkanı Heytem Haşim Muhtaroğlu, Irak'ın Sırbistan Büyükelçisi Dr. Kasım Asker Tuzlu'yu da kabul etti. Görüşmede Tuzhurmatu'da federal otoritenin sağlanması masaya yatırıldı. Tuzhurmatu'nun Türkmen kimliğine vurgu yapan Tuzlu, Kerkük, Musul ve diğer Türkmen bölgelerinin tarihini de anlattı.

 

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.