Havice Enstitüsü İlk Bilimsel Konferansını Düzenledi

08 Mar 2018
682 kez

(Topluma hizmet için yenilenebilir enerjileri kullanmak ) sloganı adı altında,Havice enstitüsü, Petrol Eğitim Enstitüsünde yenilenebilir enerjiler üzerine ilk bilimsel konferansı düzenledi.

Konferans, Yüksek Öğretim ve Bilimsel Araştırma Bakanı Abdulrezzak Abdülcelil El İsa riayetinde yapıldı.Konferansa,Kuzey Teknik Üniversitesi rektörü Dr.Mofak Yahya Hamdun,terörle mücadele birimleri komutanı yardımcısı Abdülemir El Hazreci,bazı öğretim üyeleri,öğrenciler,güvenlik birimleri yetkilileri ve din adamları katıldı.

İlk Bilimsel Konferansında,yenilenebilir enerjilelerin önemi,fayda sağlaması ve çevre temizliğinin korunması ile ilgili açıklamalar yapıldı.
konferansta ayrıca,Kuzey Bölgesi enstitüleri için belgesel filmler sunuldu.

Konferansın çalışmalarını ve yenilenebilir enerjiden ve çevrenin korunmasından nasıl yararlanılacağını tartışmak üzere özel bir komite kuruldu.

konferansın başarısına katkıda bulunan katılımcılar ve katılanlara,Havice teknik enstitüsünün plaketi dağıtıldı.öte yandan , çevrenin korunması ve yenilenebilir enerjilerden nasıl fayda sağlanacağı konusunda kitapları kapsayan özel bir sergi açılışı yapıldı.
Bu arada Türkmeneli Televizyonuna açıklamada bulunan Kuzey teknik üniversitesi rektörü Dr.Mofak Yahya ve üniversite rektörü yardımcısı Firas Hayri,düzenlenen konferansın değindi.

Ayrıca Hazırlık komisyonu başkanı Dr.Ubeyd Mecit ve hazırlık komisyonu başkan yardımcısı Dr.Alye Abbas,iki gün sürecek konferansın amacı ile iilgili bilgi verdi.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.