Kerkük’te Kanser Hastalarına Destek İçin Sergi Düzenlendi

11 Şub 2018
533 kez

Sosyal desteği güçlendirerek yerine getirmek ve kanser hastalarına yardım eli uzatmak amacıyla,Kerkük'te bir sergi düzenlendi.
Dünya Kanserle Mücadele günü dolaysıyla ve özellikle kanser çocuklarının yanında olmak hedefiyle bugün Türkmen Sivil Toplum örgütleri tarafından el işleri,ev malzemeleri ve çeşitli maddelerden oluşan bir sergi düzenlendi.

Yapılan çalışmada da resim sanatçısı Nihaye Nurettin'in el işleri ve çalışmaları da sergilendi.Sergiye vatandaşların ilgisi büyüktü. E
Sergi açılışı Türkmen Sivil Toplumlar Örgütü Başkanı Hüseyin Bahattin tarafından yapıldı. Açılışa çok sayıda şahsiyet,vatandaş ve aktivist katıldı.
Sergiye katılanlar sergilenen maddeler ve ev eşyalarına olan ilgilerini dile getirdiler.

Türkmeneli Televizyonu’na konuşan kadın aktivist Nihayet Nurettin, Bu çalışmanın asıl amacının kanser hastalarına yardım elinin uzatılmasın ve bu sergide toplanacak gelirin çeyreğinin kanser hastalarına bağış yapılacağını ifade etti.

Türkmen Sivil Toplumları Örgütü Başkanı Hüseyin Bahattin ise yaptığı açıklamada,öncelikli hedeflerinin kanser hastalarına yardım ve destek sunmaları olduğunu ve toplumun bir çok kesimine destek sunmak olduğunu ifade etti.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.