Seçim Kartlarının Alınması İçin Musalla’da Kampnaya Başlatıldı

10 Şub 2018
208 kez

Önümüzdeki 12 Mayıs'ta yapılması kararlaştırılan genel seçimlerden yaklaşık 3 ay önce Irak Türkmen Cephesi, Seçim Dairesi vasıtasıyla Türkmen sivil toplum örgütleri ile işbirliği içerisinde Türkmen vatandaşların kerkük'te ve tüm türkmeneli bölgelerinde seçim kartlarını almaları ve bayometi işlemlerini tamamlamaları yönünde teşvik edilmeleri için kampanya başlattı.

Tüm Türkmen bölgelerinin dolaşılması kampanyası Kerkük'teki Türkmen Musalla semtinden başladı. Bu kapsamda Irak Türkmen Cephesi Seçim Dairesi, Türkmeneli Öğrenci ve Gençler Birliği ile işbirliği içerisinde türkmen musalla semtini dolaşarak vatandaşlara seçmen kartlarını almaları yönünde teşvik edici yazılar içeren kartlar dağıttı. kampanyaya çok sayıda türkmen gencide katıldı.

Türkmen Musalla semtindeki vatandaşlar, diğer vatandaşlara seçim kartlarını almaları ve bayometri işlemlerini tamamlamaları çağrısında bulundular.

Irak Türkmen Cephesi Seçim Daire Başkanı Ahmet Remzi ve Türkmeneli Öğrenci Ve Gençler Birliği Başkanı Müslüm Kasapoğlu yaptıkları konuşmalarda kampanya hakkında detaylı bilgi verdiler.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.