Türkmeneli İş Birliği ve Kültür Vakfı Başkanı Dr. Turhan Ketene Altunköprü'yü Ziyaret Etti

28 Tem 2021
92 kez

Türkmeneli İş Birliği ve Kültür Vakfı Başkanı Dr. Turhan Ketene Beraberindeki Bazı Türkmen Şahsiyetlerle Altunköprü Nahiyesi'ni Ziyaret Etti.

Ziyaret sırasında, Türkmeneli Vakfı tarafından sunulan çok sayıda sulu soğutucular nahiyedeki düşük gelirli ailelere dağıtıldı. Ketene ‘ye, Irak Türkmen Cephesi Siyasi Teşkilatlar Dairesi Sorumlusu ve Birleşik Irak Türkmenleri Cephesi Listesinin Kerkük'ten birinci seçim bölgesinin 38 numaralı adayı Mardin Gökkaya ve Irak'taki insan Hakları Merkezi başkanı Mehmet Samancı eşlik etti.

Dr. Turhan Ketene yaptığı bir açıklamada, Altunköprü nahiyesine gerçekleştirdiği ziyaretten gurur duyduğunu belirtti. Şeyh Hıdır Musa ise, Dr. Turhan Ketene'nin nahiyedeki ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatma konusunda insani duruşlarına övgüde bulundu. Ziyaretçi heyet daha sonra, 1991 yılında Ramazan ayında meydana gelen Altunköprü katliamında şehit düşen ilçe halkının şehitlerini anmak için Altunköprü nahiyesindeki Türkmen Şehitleri’nin mezarlığını ziyaret etti. Ziyaret sırasında Dr. Ketene Türkmeneli Televizyonu’na yaptığı konuşmada, ‘’Altunköprü katliamı şehitlerimizin fedakarlıklarını bugün saygı ve minnetle anıyorum’ ’dedi.

221905015 307771441091374 1871947135903933710 n

Dr. Ketene ve beraberindeki heyet daha sonra, Altunköprü nahiyesindeki Haşd El Şabi Kurulu komutanlığı ve Kerkük Kalkan Kuvvetleri Alayını ziyaret ederek nahiye halkının güvenliğini korumak için Türkmen Haşdi'nin önemli rolüne değinildi. Ziyarette ayrıca, Türkmeneli Vakfı’ndan, Altunköprü gençlerine hediye olarak bir stadyum inşa edilmesi sözü verildi. Heyetin son durağı ise Irak Türkmen Cephesi Altunköpü bürosu idi. Heyet, Büro sorumlusu Zeki İbrahim ve yardımcısı Lokman Hekim tarafından karşılandı.

Görüşmede, önümüzdeki 10 Ekim'de yapılacak olan parlamento seçimlerine yoğun katılımın sağlanması için vatandaşları teşvik etmek amacıyla Irak Türkmen Cephesi'nin Altunköprü bürosunun rolü ve Birleşik Irak Türkmenleri Cephesi listesi adaylarının desteklenmesi ele alındı.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.