Kerkük'teki Kriz Masası Toplandı: Haftanın 3 Günü Kapsamlı Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak

18 Şub 2021
174 kez

Mutasyonlu Koronavirüs'ün görülmesinin ardından Kerkük'teki Kriz Masası Valilik Binası'nda toplantı düzenledi. Cuma,Cumartesi ve Pazar günlerinde kapsamlı sokağa çıkma yasağının uygulanacağını bildiren Kerkük'teki Kriz Masası, haftanın diğer günlerinde ise sokağa çıkma yasağının 20.00 ile 05.00 saatleri arasında kısmi olarak uygulanacağını belirtti.

Kerkük Valisi Rakan Sait El Cuburi ve Sağlık Dairesi müdürü Doktor Nebil Boşnak'ın başkanlık ettiği toplantıda, güvenlik subayları ve devlet daireleri müdürleri hazır bulundu.

Okulların tatil edilmesine, Cami, düğün ve spor salonlarının kapatılmasına da karar veren Kriz Masası, güvenlik güçleri ve sağlık çalışanlarının tam mesai yapacağını da kaydetti.

Toplantının ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Kerkük Valisi Rakan Sait El Cuburi, sokağa çıkma yasağının kapsamlı ve kısmi olmak üzere 15 gün süreceğini belirtti. El Cuburi, Koronavirüs'ün yayılmasının önlenmesi için vatandaşları sağlık kurallarına uymaya çağırdı. Kerkük Sağlık Dairesi müdürü Doktor Nebil Boşnak, vaka sayısının az olduğu Kerkük'teki hastanelerin vatandaşlara kapılarının açık olduğunu söyledi.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.