Salihi Kerkük’te İçişleri Bakanlığı’na Bağlı İç Denetim Bölümünü Ziyaret Etti

15 Eyl 2020
143 kez

Parlamento İnsan Hakları Komisyonu başkanı milletvekili Erşet Salihi, Kerkük’te İçişleri Bakanlığı’na bağlı İç Denetim Bölümünü ziyaret etti.

Salihi, Bölüm müdürü Albay Sinan Beyatlı karşıladı.Sailihi’ye ziyaretinde Kerkük Emniyet Müdür yardımcısı General Ali Mutaşşar Kerkük Belde polis müdürü Yarbay Muhammet Ömer eşlik etti.

Subayların da hazır bulunduğu görüşmede Salihi, Bölümün çalışmaları hakkında bilgi alırken insan haklarının gözetilmesi ve güvenlik dosyasıyla ilgili konular hakkında bir dizi talimat verdi.

İçişleri Bakanlığı’na bağlı İç Denetim Bölüm müdürü Albay Sinan Beyatlı, Salihi’nin ziyaretini memnuniyetle karşıladığını belirtti. Beyatlı, Salihi’nin Bölümün çalışmaları ile ilgili bilgi aldığını ve insan hakları konusunda bir dizi talimat verdiğini de kaydetti.

Kerkük Emniyet Müdür yardımcısı General Ali Mutaşşar, Göüşmede Kerkük’te suçlular hakkında çıkartılan yakalam kararları ve cinayetlerin önüne geçmek için Vatandaşların Evlerine gözetleme kameraları yerleştirmesinin öneminin masaya yatırıldığnı belirtti.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.