Musul'un DEAŞ'tan Kurtarılmasının 3. Yıldönümü

10 Tem 2020
80 kez

Bugün Musul'un terör örgütü DEAŞ'tan kurtarılmasının 3. yıldönümü. 10 Temmuz 2017 tarihinde DEAŞ'tan kurtarılan Musul'da hala savaşın ve yıkımın izleri bulunuyor. 3 yıl önce ordu, Federal Polisler ve Terörle Mücadele Ekipleri'nin düzenlediği operasyonlarla terör örgütü DEAŞ Musul'dan söküp atıldı.

Musul'un Doğu ve Batı yakalarında yaşanan şiddetli çatışmalarda hem güvenlik güçleri hem de sivillerden çok sayıda şehit verildi. Tüm tehlikere ve zorluklara rağmen Türkmeneli Televizyonu Musul'un DEAŞ'tan kurtarılması operasyonlarını en başından sonuna kadar yerinde takip etmişti. Türkmeneli Televizyonu kurtarma operasyonlarını görüntüleyen televizyonlar arasına adını yazdırmıştır.

Bir yandan operasyonları görüntüleyen Türkmeneli Televizyonu haber ekibi, bir yandan da kurtarma operasyonuna katılan komutanlarla ve subaylarla röportajlar yapıyordu. DEAŞ'tan kurtarılmasının üzerinden 3 yıl geçmesine rağmen Musul'da hala savaşın ve yıkımın izleri bulunuyor.

Musul'un kurtarılmasından aylar sonra bile enkaz altından cesetler çıkarılmaya devam etti. Önüne çıkan her canlıyı katleden terör örgütü DEAŞ, Musul'un tarihini de yerle bir etti. DEAŞ, binlerce yıllık tarihi nasıl yok ettiğini yayınladığı videolarla tüm dünyaya gösterdi.

Musullular hala yerle bir olan şehirlerinin yeniden imar edilmesini bekliyor.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.