Türkmen Amirli nahiyesine yönelik düzenlenen bombalı saldırının üzerinden 13 yıl geçti

07 Tem 2020
108 kez

Türkmen Amirli nahiyesine yönelik düzenlenen bombalı saldırının üzerinden 13 yıl geçti. Onlarca Türkmen insanın şehit olması ve yaralanmasına neden olan bombalı saldırının yıl dönümü dolaysıyla,Irak Türkmen Cephesi Salahattin il başkanlığı bir bildiri yayınladı.

Irak Türkmen Cephesi Salahattin il Başkanlığı tarafından yayınlanan bildiride,Amirli nahiyesine yönelik yapılan saldırının gerçek anlamda bir cinayet ve İnsanlık utancı olduğunu ifade edildi.

Teröristlerin bölgedeki Türkmen varlığını yok etmeye yönelik bir çabası olduğu belirtilen bildiride,terör saldırısının gerçekleştiği gün Irak Türkmen Cephesi Salahattin İl Başkanı ve bayrak şehidi Ali Haşım Muhtaroğlu’nun yardımeli ve terörzedelere büyük desteği olduğu da ifade edildi.

Bildiride ayrıca, Bayrak Şehidi Muhtaroğlu,bu tür girişimleri bir milli görev olarak gördüğünü ve her bir mağdur Türkmenin yanında olmaya and içtiği ifade edildi.
Türkiye Cumhuriyetinin Amirli halkına olan desteğinin de hatırlatıldığı bildiride,Türkiye Cumhuriyeti,Amirli terör saldırısından etkilenen yaralıların tedavisi için gönderdiği ambulans uçaklarla ,Türkiye'ye göndererek oradaki hastanelerde tedavilerini üstendiğini ve bir çok yaralının kurtarılmasında önemli rol oynadığına dikkat çekildi.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.