Kerkük'te Koronavirüsü yenen son iki kişi taburcu edildi

26 May 2020
140 kez

Kerkük'te koronavirüs salgını ile ilgili olumlu gelişmeler yaşandı.Kerkük sağlık müdürü vekaleten Dr. Ziyad Halaf El Cubburi, yaptığı açıklamada, Kerküklü son 2 kişinin sağlığına kavuştuğunu ancak tek bir Salahattinli bir hastanın hala karantina altında olduğunu söyledi.

El Cubburi, kentte toplam 72 hastadan 69 kişinin iyileştiğini ve taburcu olduğunu aktararak ilk başlarda 2 kişinin vefat ettiğini hatırlattı. Dr. El Cubburi açıklamayı karantina olarak kullanılan Sanayi bölgesindeki sağlık ocağında Türkmeneli televizyonuna yaptı.

Açıklamasının devamında El Cubburi,karantinaya alınan ve tedavisi tamamlanan 2 kişinin taburcu olduğuna dikkat çekerek, Kerkük'teki tüm sağlık birimi üyeleri ve sağlıkçılara yapmış oldukları büyük emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Bu arada Küçük oğlu ile birlikte salgından tedavisi tamamlanan ve sağlığına kavuşan Sirvan Emin, yaptığı açıklamada, tedavisi döneminde kendilerine gösterilmiş olan ilgi ve alakadan dolayı, tüm sağlık ekiplerine teşekkürlerini bildirdi.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.