ITC Resmi Sözcüsü Tüm Türk ve İslam Alemini Kutladı

24 May 2020
118 kez

Irak Türkmen Resmi Sözcüsü Mehmet Seman Ağaoğlu,Mübarek Ramazan Bayramı münasebetiyle bir bildiri yayınladı.Ağaoğlu,Tüm Türk-İslam Alemini ve Irak halkını tebrik etti.

Irak Türkmen Cephesi Resmi Sözcüsü Mehmet Saman bildirisinde ( 12 Ayın sultanı Ramazan ayı geride kaldı ve bayrama erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.Dünyanın her noktasındaki Müslümanlar Ramazan bayramını büyük heyecan ile yaşıyor.Koornavirüs pandemi dolayısıyla bu sene aile ziyaretleri kısıtlı olsa da bayram mesajlarıyla uzaklar yakın kılınıyor).ifadesini kullandı.

Sözcü Ağaoğlu bildirisinde ayrıca şu ifadelere yer verdi. ( Tüm Türk-İslam Alemini ve Irak halkını tebrik ederken,Türkmen milletimize barış,sevgİ ve huzur getirmesini temenni ediyoruz.

Ramazan ayı boyunca halkımızdan desteğini ve yardımını esirgemeyen Irak Türkmen Cephesi ve Irak Türkmen Cephesi'nin kriz masasına emeği geçen herkesten sonsuz teşekkür ederiz.

Ayrıca kriz masamıza desteğini esirgemeyen Türkiye Cumhuriyeti'nin TİKA ve Kızılay gibi kurumlarına ve yardım seven vatandaşlarımıza sonsuz minnetarlığımızı bildiririz. Herksin Ramazan Bayramı hayırlı ve kutlu olsun.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.