Kerkük'te Polis Güçleri Her Yerde Denetim Yapıyor

31 Mar 2020
136 kez

Kerkük'Koronavirüs ile mücedele kapsamında oluşturulan kiriz masası tarafından ilan edilen sokağa çıkma yasağının 11 Nisan'a kadar uzatılmasının ardından uygulamayı ihlal edenlere yönelik yasal işlemlerin yapılması için, kentin yer yerinde denetimler yapılmaya başladı.

Denetimler,Kerkük Polis müdürü General Ali Kemal,Kerkük İçişlerinden sorumlusu ve Kerkük Valiliği güvenlik sorumlusu Albay Sinan Beyatlı ve Ulusal Güvenlik güçleri tarafından yapılmaktadır.

Denetlemeyi yapan güvenlik güçleri yetkilileri, halkın sağlığı için uygulamaya başlanan sokağa çıkma yasağının yerine getirilmesinin tüm Kerküklüler için önemli olduğuna vurgu yaptılar.

Kerkük Polis müdürü General Ali Kemal,Kerkük İçişlerinden sorumlusu ve Kerkük Valiliği güvenlik sorumlusu Albay Sinan Beyatlı Türkmeneli televizyonuna yaptıkları açıklamalarda. Sokağa çıkma yasağının önemine vurgu yaparak bu uygulamayı ihlal edenlere yönelik gereken tüm ceza ve yasal işlemlerin yapıldığını aktardılar.

Halkın evde kalması için ve gereken tüm sağlık uygulamalarının yerine getirmeleri için kentin bir çok bölgesinde hopörlörle vatandaşlar bilinçlendirildi.

Kerkük Polis Müdürlüğü adına konuşan Albay Afrasyav Kamil,bu denetleme çalışmalarının tüm kentin her yerinde devam edeceğini ve uygulamaya uymayanlara karşı yasal işlemlerin yapılacağına vurgu yaptı.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.