Türkmen Mücadeleci Şehit Yaşar Cengiz Kerkük Mezarı Başında Anıldı

09 Ara 2019
310 kez

Türkmen mücadelesi için kurban giden mücadeleciler anılıyor. Bu kapsamda Kerkük Kışlası Irak Türkmenleri Şehitler ve Siyasi Mahpuslar Derneği Türkmen mücadeleci Şehit Yaşar Cengiz'in şehit edilmesinin 15. Yıl dönümü münasebetiyle anma töreni düzenledi.

Anma töreni Mücadeleci şehidin Kerkük'ün Musalla semtinde bulunan mezarı başında yapıldı. Anma töreninde Irak Türkmen Cephesi Başkan Yardımcısı Hasan Turan,Türkmen siyasi şahsiyetler, Türkmen sivil toplum örgütleri temsilcileri, Türkmen vatandaşlar ve şehidin yakınları hazır bulundu.

Anma töreninde hazır bulunanlar yaptıkları konuşmalarda ürkmen mücadeleci yaşar cengiz'in Türkmen mücadelesi ve davası için verdiği mücadelelerden söz etti.

Kerkük Kışlası Irak Türkmenleri Şehitleri ve Siyasi Mahpuslar Derneği başkanı Haşim Salihi,Türkmen mücadeleci Yaşar Cengiz'in öz geçmişi hakkında konuştu.

Öte yandan Irak Türkmen Cephesi Başkan yardımcısı Hasan Turan, şehidin Türkmen davasını savunduğunu belirtti.

Şehit Yaşar cengizin ağabeyi Ali Cengiz, Kerkük Kışlası Irak Türkmenleri Şehitler ve Siyasi Mahpuslar Derneği ile Türkmeneli Televizyonu'na teşekkür etti.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.