Kerkük'te Türkmen Subaylar Ödüllendirildi

20 Kas 2019
356 kez

Irak Türkmen Cephesi'ne bağlı Siyasi Teşkilatlar dairesi, Kerkük'te son zamanlarda görevlerinde terfi eden İçişleri Bakanlığı bünyesindeki güvenlik mensupları için ödüllendirme töreni düzenledi.

Törene, bir çok Türkmen Subayı katıldı.Törene,Irak Türkmen Cephesi'ne bağlı Siyasi Teşkilatlar başkanı Mardin Gökkaya,emekli general Turhan Abdurrahman,Tuğgeneral Necat Gaffur, Kontrol noktaları ve dış yolları işleri müdürü Tuğgeneral Taha Salahattin ve bazı Türkmen subayları katıldı.

Ödüllendirme töreni,Şehitlerin ruhuna fatiha suresinin okunması ile başladı.

Törende bir konuşma yapan Irak Türkmen Cephesi'ne bağlı Siyasi teşkilatlar dairesi başkanı Mardin Gökkaya,İçişleri bakanlığına bağlı güvenlik güçleri birimlerindeki Türkmen subaylarının çabalarından övgü ile söz etti.
Gökkaya,Irak Türkmen Cephesi'nin,güvenlik birimlerinde çalışan herkese destek sunmaya hazır olduğunu bildirdi.

Emekli general Turhan Abdulrahman ise,Kerkük'ü savunan güven ve istikrarını sağlayan Türkmen güvenlik güçleri ile subaylarının önemli rolüne değindi.

Ödüllendirme töreni sonunda,Türkmen polis mensuplarına plaketler dağıttı.
bu arada Türkmeneli Televizyonuna konuşan Irak Türkmen Cephesi'ne bağlı Siyasi Teşkilatlar Dairesi başkanı Mardin Gökkaya,düzenlenen ödüllendirme töreni ile ilgili bilgi verdi.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.