'Türkmenler'in Talepleri Göstericilerin Talepleri İle Aynı'

07 Eki 2019
284 kez

Parlamento başkanı Muhammet El Halbusi'nin siyasi kitle başkanları ile gerçekleştirdiği toplantıda, Irak Türkmen Cephesi genel başkanı milletvekili Erşet Salihi de hazır bulundu.

Toplantıdan sonra basın mensuplarına açıklamada bulunan Salihi, Kerkük, Musul, Diyale ve Tuzhurmatu'daki Türkmenler'in taleplerinin, Bağdat ve diğer şehirlerdeki göstericilerin talepleri ile aynı olduğunu belirtti.

Salihi, Kerkük, Musul, Diyale ve Tuzhurmatu'daki Türkmenler'in gösterilere katılmamasına rağmen taleplerin aynı olduğunu ifade etti. Salihi, Parlamento'nun yarın gerçekleştireceği oturumda yoksullara arsa dağıtılması, krediler verilmesi, görevden azledilenlerin göreve iade edilmeleri, çiftçilerin borçlarının silinmesi ve Eğitim Bakanlığı'nda görevli sözleşmeli öğretmenlerin atamalarının yapılmasına karar vereceğini de bildirdi.

Türkmen Milleti'nin tüm taleplerinin ve sıkıntılarının Bağdat'ta düzenlenen toplantılarda gündeme getirildiğini Salihi, Kerkük ve Tuzhurmatu'nun güvenliğinin Türkmenler için önemli olduğunu belirtti.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.