Irak Savunma Bakanı El Şemmeri Kerkük'ü Ziyaret Etti

07 Eki 2019
247 kez

Şehrin güvenlik durumunu masaya yatırmak üzere Savunma Bakanı Necah El Şemmeri beraberindeki komutanlarla birlikte Kerkük'e geldi. El Şemmeri'ye Kerkük ziyaretinde Ortak Operasyonlar Komutan yardımcısı Abdülemir Yarallah da eşlik etti.

El Şemmeri, Kerkük valisi Rakan Said El Cuburi ile birlikte Federal Polis Komutanlığı beşinci tümeni ziyaret etti.

Kerkük'te Ortak Operasyonlar İleri Karargah Komutanı Saad Harbiye ve Federal Polis beşinci tümen komutanı Haydar Yusuf ile bir araya gelen El Şemmeri, Kerkük'teki gelişmeleri ele aldı.

Savunma Bakanı Necah El Şemmeri Türkmeneli Televizyonu'na özel demeç verdi. Bağdat ve diğer şehirlerde düzenlenen gösterilere değinen El Şemmeri, güvenlik güçlerinin barışçıl göstericileri korumaya çalıştığını kaydetti. Birinci hedeflerinin meşru talepleri olan göstericileri korumak olduğunu belirten El Şemmeri, göstericiler arasında bulunan bazı provokatörlerin yakalandığını da bildirdi.

Federal Polis beşinci tümen komutanı Haydar Yusuf Kerkük'ün güneyinde yer alan Reşad kasabasına bağlı bölgelerde başlayan ''İradet El Nasır 6 Operasyonları'' hakkında bilgi verdi. Terör örgütü DEAŞ'a ait hedeflerin imha edildiğini açıklayan Yusuf, operasyonların devam ettiğini kaydetti.

Bu arada Federal Polis beşinci tümen medya ve ilişkiler müdürü Abdülzehre Yusuf ''İradet El Nasır 6 Operasyonları'' hakkında konuştu. Yusuf, terör örgütü DEAŞ'a karşı elde edilen zaferin korunması amacıyla operasyonların düzenlendiğini söyledi.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.