ITC Kerkük’te Irak ve Türkmen Sahasındaki Gelişmeleri Ele Almak İçin Toplantı Düzenledi

05 Eki 2019
274 kez

Irak Türkmen Cephesi Kerkük İl Başkanı Hişam Bayraktar, Babagurgur Türkmen Mühendisler örgütüleri ve Türkmen Sivil Toplum Örgütleri ile koordineli olarak toplantı düzenledi. Düzenlenen toplantıda, Irak ve Türkmen sahasındaki gelişmeler ele alındı.

Toplantıda, gelecek yıl yapılması gereken yerel seçimlerin Türkmen halkı için önemli olduğun ve bu seçimler Türkmenlerin etkin bir şekilde katılmaları gerektiği için öneri ve görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıda, Türkmenlerin seçmen kartlarının göncellenmesi gerektiğine de değinildi.

Öteyandan, Babagurgur Türkmen Mühendisler örgütüleri başkanı Yaşar Kassapoğlu, gelecek yıl yapılması pılanlanan yerel seçimlerin Türkmenler için ölüm kalım meselesi olduğuna vurgu yaptı.

Aynı zamanda, Kerkük elektirik dağıtımı müdürü Mühendis Yalçın Mehdi, toplantının aktiv olduğunu ve gelecek yerel seçimlerin Türkmenler için önemli olduğunu belirterek mikrofonmuza konuştu.

Diğer yandan, Irak Türkmen Cephesi Kerkük İl Başkanı Hişam Bayraktar'ın başkanlığındaki heyet ve Irak Türkmen Cephesi Kerkük İl Başkan yardımcıları Kahtan Vindavi ve Ata El Dabbak'ın katılımıyla, Irak Türkmen Cephesi Kömbetler ofisi sorumlusunun evine ziyaret ederek tirafik kazası geçirmesi nedeniyle sağlık durumu hakkında bilgi alarak geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.