Musul Kaymakamı Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Teşekkür Etti

04 Eki 2019
237 kez

Musul'da Deaş terör örgütünden zarar gören 4. köprü yeniden inşa edilecek. Aralarında Türkmeneli Televizyonunun da yer aldığı basın mensuplarına konuşan Musul Kaymakamı Züheyir El Areci, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Musul’daki 4. köprünün yeniden inşası ile ilgili girişimini memnuniyetle karşıladıklarını belirtti. El Areci,4. köprünün yeniden inşası ile ilgili anlaşmanın imzalanması için önümüzdeki hafta Türkiye'den bir heyetin Musul'u ziyaret edeceğini belirtti.

El Areci, Musul'da Deaş Terör örgütüne karşı savaşta zarar gören bölgelerdeki yollar, köprüler su ve elektrik şebekelerinin onarımı için 35'ten fazla projenin uygulanmaya başladığını belirtti. Musul'da vatandaşların ve kuruluşların yardımıyla İldeki tüm enkazların kaldırılması için planlaların olduğunu dile getiren El Areci,Musul'un bölgelerinin önümüzdeki yılda % 75'nin inşa edileceğini de ileri sürdü.

köprü

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Musul’daki 4. köprünün yeniden inşası ile ilgili girişimini memnuniyetle karşıladıklarını belirten El Areci, 4. köprünün yeniden inşası ile ilgili anlaşmanın imzalanması için önümüzdeki hafta Türkiye'den bir heyetin Musul'u ziyaret edeceğini de sözlerine ekledi.

Göçmenlerin geri döndürülmeleri için Deaş terör örgütünden zarar gören bölgeledeki köprülerin su ve elektrik şebekelerinin onarımı için adım attıklarını belirten Musul İl Meclis Üyesi Ayid El Luveyzi, Medrec ve Ceda göçmen kampında kalan ailelerin kurtarılmış bölgelerine geri döndürülmesi için çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.