Musul'daki Yetkililer Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Teşekkür Ettiler

18 Eyl 2019
208 kez

Binlerce yıl öncesine uzanan medeniyetleri ve şehirleri kucaklayarak dünya kentlerinden biri olarak kabul edilen Musul şehri terör örgütü DEAŞ tarafından işgal edilmesi ve ardından şehirin kurtarılması için düzenlenen askeri operasyonlar sonucu mehcur bir şehre dönüştü.

Bu yüzden Musul savaş alanına ve askeri operasyonlar sahnesine dönüşerek yerel halkının göç etmesine neden oldu. Irak hükümeti ve yerel idare ise kendi gözleriyle bu medeni şehrin mehcur bir şehre dönüştüğünü görmüyor.

Musul ve ahalisine yardımelini uzatan türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hükümeti oldu. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Musul'da batı ve doğu yakasını birbirine bağlayan 4. Köprünün yeniden inşa edilmesi ve 50 yataklı bir hastanenin inşa edilmesi talimatını verdi.

Öte yandan Musul İl Meclis ve Kasaba Meclis Üyeleri ise 4. Köprünün yeniden inşa edilmesi ve 50 yataklı bir hastanenin inşa edilmesi talimatını veren Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip erdoğan'a teşekkür ettiler. Meclis üyeleri Irak hükümeti ve yerel hükümeti Musul'a önem göstermemekle eleştirdi.

Türkiye Cumhuriyeti tarafından yapılan bu girişim Musul'daki yetkililer tarafından memnuniyetle karşılandı. Başika kasaba meclis üyesi Hasan Zeynelabidin yaptığı açıklamasında dost ülkelerden sunulan insani destekleri memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Nemrud Kasabası Meclis Üyesi Hasan Ali Muhammet ise konuşmasında Nemrut Kasaba Meclisi olarak Türkiye Cumhuriyetine musul'a hediyesi olan 4. Köprünün yeniden inşa edilmesi ve 50 yataklı hastanenin yapılması talimatını verdiğini ve teşekkür ettiklerini söyledi.

Hamdaniyye İlçe Meclis Üyesi Sait Selman musul'daki 4. Köprünün yeniden inşası ve Türkiye Cumhuriyeti'nin yaklaşık 5 milyon dolar verdiği yardımından dolayı teşekkür etti.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.