Türkmen Vatandaşlar Muhtaroğlu’nu Ziyaret Etti

15 Ağu 2019
168 kez

Kurban Bayramı münasebetiyle Tuzhurmatu İlçesinde Türkmen Sivil Toplum Örgütleri, yetkililer,Türkmen vantandaşlar, şahsiyetler ve aşiret başkanlarından oluşan bir heyet Irak Türkmen Cephesi Salahattin İl Başkanlığını ziyaret etti.

Ziyaretçi heyet Irak Türkmen Cephesi Salahattin İl Başkanı Heytem Haşim Muhtaroğlu tarafından kabul edildi. Ziyaretçi heyet Kurban Bayramı münasebetiyle Muhtaroğlu'na tebriklerini iletti.

Türkmeneli Öğrenci ve Gençler Birliği Salahattin Büro sorumlusu Muhammed Demirci ile büro üyeleri Kurban Bayramı münasebetiyle Müslüman dünyası ve Türkmen Halkının bayramını kutladı.

Öte yandan Muhtaroğlu,Türkmen Milliyetçi Hareketi başkan yardımcısı Abbas Beyatlı ile Irak Türkmen Öğrenci ve Gençler Derneği Başkanı Murat İmadettin ile görüştü. Görüşmede Tuzhurmatu'daki son durum masaya yatırıldı. Ardından Avupa Türk Konfedarasyonu ile Türkmen Öğrenci ve Gençler Derneği işbirliğinde geliri düşük ailelere kurban etleri dağıtıldı.

Ziyaretçi heyet Muhtaroğlu ile birlikte Tuzhurmatu İlçesine bağlı Beyat köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.
Daha sonra kurbanlar kesilerek geliri düşük ailelere dağıtıldı. Vatandaşlar köyü ziyaret eden heyete teşkkür etti.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.