Talim Alanından Açılan Ateş Sonucu 1 Türkmen Çocuğu Yaralandı

14 Ağu 2019
378 kez

Türkmen Kümbetler köyü yabancı ve Irak güçlerinin bulunduğu K-One üssüne yakın bir bölgededir. Bu üste askeri güçler tarafından Askeri talim atış meydanında atışlar yapılıyor.

Üste bulunan Askeri talim meydanından atılan kurşunlar Türkmen Kümbetler köyünde Türkmenlere isabet ediyor. Bu kez K-One üssündeki askeri talim meydanından atılan kurşunlardan biri ailesi ile birlikte minibüste bulunan 3 yaşındaki bir Türkmen kızının başından isabet almasına neden oldu

Askeri talim meydanında ateş edilen kurşunlardan biri ailesi ile birlikte minibüste olan 3 yaşındaki Hedil Hilal isimli Türkmen çocuğun başına isabet etti.

Yaralı Hedil acilen Kerkük Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Türkmeneli Televizyonu ise hastaneye giderek yaralı çocuğun durumu ile ilgili bilgi aldı.

Türkmeneli Televizyonu objektifine konuşan yaralı çocuğun babası Hilal Yusuf K-One üssünden çıkan kurşunların kızının başına isabet ettiğini belirterek ilgili makamlara sorunlarının çözülmesi çağrısında bulundu.

Yaralı kız çocuğunun amcası ise bu olayın ilk defa yaşanmadığını belirterek bundan önce de bir çok kez yaşandığını dile getirdi. Amca ilgili makamlara başvurduklarını ancak bir sonuç alamadıklarını söyledi.

Yoğun bakım bölümü Hekimi Muhammet Kemal ise yaralı kız çocuğunu hemen ameliyata aldıklarını belirterek yaralı kızın durumunun istikrarsız olduğunu belirtti.

İlgili makamların, Kümbetler köyündeki masum Türkmen vatandaşların kendilerini tehdit eden kalıcı tehlikelerden uzaklaştırılması için herhangi bir adım atmaması gerçeği ise akıllarda birçok soruyu ortaya çıkarıyor.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.