Türkiye Diyanet Vakfı Tarafından Sunulan Kurban Etleri Kerkük’te Muhtaçlara Dağıtıldı

14 Ağu 2019
314 kez

Kurban bayramı münasebeti nedeniyle Irak Türkmenleri Kültür ve kardeşlik Derneği, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından sunulan kurban etlerini kerkük'ün farklı bölgelerindeki geliri düşük ve yerlerinden edilmiş muhtaç ailelere dağıttı.

Türkiye Diyanet Vakfı'nın sunduğu kurban etleri Irak Türkmenleri Kültür ve kardeşlik Derneği tarafından, Kerkü'ün Musalla semtindeki Mulla Osman camisinde yetimlere,dullara, yerlerinden edilmiş ve geliri düşük 550 aileye dağıtıldı.

Mulla Osman Camisi imam ve hatibi Şeyh Esvet Reşit, Kurban Bayramı Münasebetiyle muhtaç ailelerin yanında yer alan Türkiye Cumhuriyetine teşkkür etti.

Öte yandan Irak Türkmenleri Kültür ve kardeşlik Derneği, Esra El Mevkudin bölgesindeki El Adil Camisinde geliri düşük 550 muhtaç aileye de kurban eti dağıttı.

Irak Türkmenleri Kültür ve kardeşlik Derneği Başkanı ve emekli yargıç Talat İzzet mezhep ayrımı yapmadan Irak halıkının yanında duran Türkiye Cumhuriyetine yardımlarından dolayı teşekkür etti.

Diğer yandan Türkiye Diyanet Vakfı üyesi Resul Erdoğan Kerkük'te geliri düşük ve muhtaç ailelere Kurban eti dağıtmaya devam edeceklerini belirtti.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.