Türk Ocakları Tarafından Kesilen Kurban Etleri Kerkük’te Dağıtıldı

12 Ağu 2019
294 kez

Kurban bayramı münasebetiyle Komşu ülke Türkiye kerkük halkına ve özeliklede türkmen halkına insani yardımları devam ediyor. Bu çerçevede, Kerkük Kışlası Irak Türkmenleri Şehitler ve Siyasi Mahpuslar Derneği her yıl olduğu gibi bu yılda kurban yardımlarını devam ettirdi. Ardından yardımları çok sayıda Türkmen şehit ve siyasi mahpusların ailelerine ve aynı zamanda geliri düşük ailelere dağıtıldı.

2019 kurban kesimi projesi kapsamında,Kurban kesimi Kerkük Kışlası Irak Türkmenleri Şehitler ve Siyasi Mahpuslar Derneği ile birlikte gerçekleşti. Türk Ocakları Genel sektreteri Emrah Şener'in başkanlığında bir heyet kurban kesiminde hazır bulundu.
Türk Ocaklar Genel sektreteri Emrah Şener, kurban kesimi ile ilgili Türkmeneli televizyonuna konuştu.

Kerkük Kışlası Irak Türkmenleri Şehitler ve Siyasi Mahpuslar Derneği başkanı Haşim Salihi objektfifimize yaptığı konuşmasında Türk Ocakları birliğinin Kerkük'te Türkmen halkına yaptığı bu insani yardımdan dolayı teşekkür etti.

Kesilen kurbanlık etlerinin Kerkük'teki, Kerkük Kışlası Irak Türkmenleri Şehitler ve Siyasi Mahpuslar Derneği'nde çok sayıda şehit ve siyasi mahpus ailelerine ve aynı zamanda geliri düşük ailelere de dağıtıldı.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.