Musul'daki Çiftçiler Mali Aidatlarının Geç Ödenmesinden Şikayetçiler

03 Ağu 2019
182 kez

Ülkenin bir çok bölgesindeki olduğu gibi Musul'a bağlı Hamdaniyye ilçesindeki çiftçiler siloların kapısında uzun bir bekleyişten şikayetçi. Çiftçiler aynı zamanda ürünlerinin silolara verilmesinden sonra mali aidatlarının geç ödenmesinden de dert yakınıyor.

Türkmeneli Televizyonu'na konuşan Musul'a bağlı Hamdaniyye ilçesindeki bazı çiftçiler tarım ürünlerini teslim etmede zorluk yaşadıklarını dile getirerek siloların kapılarında günlerce bazen bir hafta beklediklerini söylediler. Çiftçiler öte yandan tarım ürünlerini teslim ettikten sonra mali aidatlarının da geç ödendiğini söylediler.

Bir diğer çiftçi ise merkezi hükümetin tarım sektörüne ciddi bir şekilde bakması gerektiğini vurgulayarak tarımın ırak'ın ekonomisinde önemli bir yere sahip olduğunu ve şah damarı sayıldığını sözlerine ekledi.

Hamdaniyye ilçe meclisi tarım komisyonu başkanı Sait Selman ise yaptığı açıklamasında tarım ürünlerini teslim etmede büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirterek en kısa zamanda çifçilerin mali aidatlarının ödenmesi ve ürünlerini teslim etmelerinde yaşadıkları sorunların çözülmesi çağrısında bulundu.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.