Kerkük Valisi Gazetecileri Tebrik Etti

15 Haz 2019
213 kez

15 Haziran Irak Basın gününün 150. Yıldönümü münasebetiyle, Türkmeneli televizyonu objektiflerine konuşan Kerkük valisi Rakan Said El Cuburi, Irak genelinde ve özelikle Kerkük'te bulunan gazeticeleri tebrik etti. El Cuburi ,Türkmeneli Televizyonun çabalarını dile getirerek Türkmen medya şehidi Ahmet Hacaroğlu'nun da untulmadığını dile getirdi.

Kerkük valisi Rakan Said El Cuburi, başta Türkmeneli televizyonu olmak üzere tüm medya kuruluşlarına ve gazeticiler sandıkası Kerkük birosuna, Irak Basın günü münasebetiyle tebrik ettiğini bildirdi.

El Cuburi, Türkmeneli televizyonuna konuşarak, bu değerli günde güvenlik güçleri ile yan yana duran kahraman basın şehitleri ve Türkmen Medya şehidi Ahmet Hacaroğlu'nu hatırlatarak terör örgütü DEAŞ'E karşı gerçekleştirdikleri zaferler ile Irak'ın birliği ve eğemenliğinde büyük rolları olduğunu da belirtti. El Cuburi, Kerkük'ün etnik guruplarının medya basınına her zaman destek olacaklarını dile getirdi.

Öte yandan, Kerkük yerel hükümeti iletişim ve medya müdürü Marvan El Ani ise, Türkmeneli televizyonunun rolüne değinerek medya şehidi Ahmet Haceroğlunu hatırladı. Irak Basınında çalışan herkesi tebrik eden Al Ani, Anavatanımız için medya şehitlerimizin döktüğü temiz kanların izinden gideceklerini de bildirdi.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.