Bu sayfayı yazdır

Barış Pınarı Harekatı ve Suriye’nin Geleceği Ankara’da Ele Alındı

18 Eki 2019
413 kez

Ankara’da Suriye konulu panel düzenlendi. Ortadoğu Araştırmaları Merkezi ORSAM tarafından gerçekleştirilen “Barış Pınarı Harekatı ve Suriye’nin geleceği” adlı panelde Suriye’deki son durum ele alındı.

Ortadoğu Araştırmaları Merkezi ORSAM, “Barış Pınarı Harekatı’nın Türkiye açısından ne anlam ifade ettiği, operasyonun siyasi ve askeri hedefleri, Suriye’de ve bölgesel rekabette yaratacağı etkileri alanında uzman isimlerle tartıştığı bir panel düzenledi.

Panelin moderatörlüğünü ORSAM Suriye Araştırmaları Uzmanı Oytun ORHAN üstlendi. Suriye Geçici Hükümeti Eski Başbakanı Dr. Ahmet Toma, Suriyeli gazeteci Ömer Şeyh İbrahim, İstanbul Kültür Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Bora Bayraktar, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç Dr. Ramazan Erdağ konuşmacı olarak panele katıldı.
ORSAM Başkanı Dr. Ahmet UYSAL’ın açılış konuşmasının ardından uzmanlar tek tek Suriye konusunu ele aldı.

Barış Pınarı Harekatının Türkiye adına başarılı bir operasyon olduğuna değinen Doç Dr. Ramazan Erdağ, uluslararası camiaya da geç kalınmış bir anlaşma olduğundan bahsetti. Peki Türkiye rol modelde nasıl bir yol izledi? Bu soruya da Ramazan Erdağ cevap verdi.

Barış Pınarı Harekatı ile ilgili Türkmeneli Televizyonu mikrofonlarına değerlendirmelerde bulunan Dr. Ahmet Uysal da, “Amerika ile Türkiye arasında imzalanan mutabakat Türkiye’nin ne kadar güçlü olduğunun göstergesidir” açıklamasında bulundu.

Son Eklenen Haberler