Salihi Hayatının Çok Özel Anlarını Eski Savaş Muhabiri Gazeteci Benan Kepsutlu’ya Anlattı

18 Eki 2019
561 kez

Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşad Salihi hayatının çok özel anlarını Eski savaş muhabiri gazeteci Benan Kepsutlu’ya anlattı.

Kepsutlu , "Arşivde saklı kalan itiraflar" adlı kitapta Türkmen davası ve Salihi'nin hayatına yer verdi. Kitabın lansmanı dün İstanbul’da gerçekleştirildi.

Eski savaş muhabiri gazeteci Benan Kepsutlu, muhabirlik günlerinde kaydettiği ve bugüne kadar kendisinde kalan itirafları kitaplaştırdı. "Arşivde saklı kalan itiraflar" adlı kitapta Türkmen davası ve ITC Genel Başkanı Erşat Salihi'nin hayatından çok özel kesitlere yer verildi.

Benan Kepsutlu muhabir olarak başladığı habercilik hayatında çok önemli haber ve röportajlara imza attı.  Tarihi anlara, olaylara tanık oldu. Hayatın içindeki insanlardan, kritik önemdeki kişilere kadar birçok kişi ile röportajlar yaptı.

Gazeteci Kepsutlu bu röportajlarda yazılmamış çok önemli itirafları "Arşivde saklı kalan itiraflar" adlı kitabında topladı. İstanbul'a yapılan kitabın lansmanına Kepsutlu'nun sevenleri katıldı.
Gazeteci kitabında Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşad Salihi’nin Türkmen davasında kızını ve eşini aniden neden öldürmeyi aklından geçirdiğine de yer verdi.

Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı Erşat Salihi, Türkiye Temsilcisi Mehmet Tütüncü, Türkmeneli İnsan Hakları Derneği Başkanı Savaş Avcı, Türkmeneli İnsan Hakları Derneği Başkan Yardımcısı Ömer köprülü, Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kemal beyatlı da geceye katılan isimlerdendi.
Kepsutlu Erşat Salihi'ye katkılarından ötürü teşekkür etti.

Salihi Türkmen davasına yer verilen kitapla ilgili konuşma yaptı. Türkmeneli Televizyonu da oradaydı. İki isim lansmanın ardından düşüncelerini Türkmeneli TV mikrofonlarıyla paylaştı.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.