Salih'i Ankara'da Türkmenlerle Buluştu, Kerkük'teki Son Durumu Aktardı

24 Ağu 2019
204 kez

Ankara’da bulunan Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşat Salihi, Türkmenlerle biraraya geldi. Kerkük’te yaşanan son durumu, 140. Maddeyi ve yaklaşan Vilayet seçimleri hakkında bilgi veren Salihi, "Türkiye de yasayan Türkmen kardeşlerimizle sürekli fikir teatisinde bulunuyoruz" dedi.

salihi ankara dernek

Irak Türkmen Cephesi Genel Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşat Salihi, Irak Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği aracılığıyla Ankara da yaşayan Türkmenlerle bir araya geldi.

Salihi, Kerkük'te yaşanan son durumu, tartışmalı 140. Maddeyi ve yaklaşan Vilayet meclisi seçimleri hakkinda bilgi verdi. Merak edilen tartismali 140. Madde konusunda açıklamalarda bulunan Milletvekili Salihi, 140. maddenin kendilerini endişelendirmediğini, bu maddenin uygulanamayacağını söyledi. 1 Nisan'da yapılacak il meclis seçimleri hakkında da konuşan Salihi, yaşanan bazı sıkıntılardan bahsetti.

Salihi'nin ardından konuşan Başkan yardımcısı Hasan Turan da seçim öncesi yapılacak işlemlerden bahsetti.

Sohbet ortamında gerçekleşen buluşma öncesinde Türkmeneli Televizyonu Mikrofonlarına demeç veren Salihi "Türkiye de yaşayan Türkmen kardeşlerimizle bu buluşmaları gerçekleştirmeye devam edeceğiz " dedi. Dernek başkanı Necmettin Canabaz da buluşmanın öneminden bahsetti.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.