Bu sayfayı yazdır

Suriye'den Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesine Roket Atıldı

23 Tem 2019
287 kez

Akrabalarıyla bahçede çay içen bir ailenin keyfi evlerine isabet eden roket nedeniyle yarıda kaldı. Olay sonrası büyük panik yaşandı.

Suriye’den atıldığı değerlendirilen iki roketten biri Ceylanpınar ilçesindeki bir evin bahçesine düştü. Patlama sonucu biri çocuk 6 kişi yaralandı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edildi. Yaralananlar ambulanslarla Ceylanpınar Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

İlçeye atılan roketlerin ardından bölgedeki Türk topçu birlikleri Resulayn kırsalındaki Mızra Mıçe bölgesini top atışları ile vurdu. Türkiye Milli Savunma Bakanlığı da “Gerekli karşılık verildi” açıklaması yaptı.

Bakanlığın yaptığı yazılı açıklama da “Suriye tarafından yapıldığı değerlendirilen roket atışlarına, sınır bölgesindeki ağır silahlarımızla meşru müdafaa kapsamında gerekli karşılık verilmiştir.Ağır silahlarla verilen bu karşılık sonucunda Suriye tarafında yerleri önceden tespit edilen yedi hedef imha edilmiştir." Denildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ise sınır hattında polis araçlarından yapılan anonslarla vatandaşları sınır hattına yaklaşmamaları konusunda uyardı.Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

Son Eklenen Haberler