Bağdat'ta Güzel Sanatlar Enistitüsü Öğrencileri Tarafından Sergi Düzenlendi

21 Ağu 2019
436 kez

Başkent Bağdat'ta Güzel Sanatlar Enistitüsü öğrencileri tarafından sanat sergisi düzenlendi. Sanat sergisinde çok sayıda el işleri, tablolar ve heykel traşlar yer aldı.

Sergiye katılım büyüktü. Sergide el işleri, resim, heykel ve daha bir çok sanat sergilendi. Sergide aynı zamanda ırak tarihinde iz bırakan sanatçıların tabloları da yer aldı.

Sergi güzel sanatlar enistitüsü öğrencilerinin kabiliyetlerini ve yeteneklerini ortaya çıkarma amacıyla düzenlendi.

Türkmeneli Televizyonu’na konuşan Güzel Sanatlar Enistitüsü Öğretim Üyesi Muna Mari Güzel Sanatlar Enistitüsü öğrencileri tarafından başkent bağdat'ta sanat sergisi düzenlediğini belirterek sergide çok sayıda el işleri, tablolar ve heykel traşlarının yer aldığını dile getirdi. Mari sanat işlerini çok beğendiğini de sözlerine ekledi.mari Serginin Fransız Kültür Enstitüsü tarafından desteklendiğini de ifade etti.

Güzel Sanatlar Enistitüsü 4. Sınıf öğrencisi Emir Saad ise yaptığı açıklamasında Güzel Sanatlar Enistitüsü tarafından düzenlenen sanat sergisine 4 çalışma ile katıldığını dile getirerek yaptığı çalışmalarda 1950 ve 1940 yıllarındaki bağdat'ı göstermek istediğini söyledi.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.