Hadisi: ''Konferans Ülkelerin Irak'a Destekleri İçin Bir Fırsattır''

13 Şub 2018
301 kez

Başbakanlık resmi Sözcüsü Saad El Hadisi, kuveyt'te düzenlenen ırak'ın yeniden imarı konferansında uluslararası toplumun Irak'a desteklerini sunduklarını belirtmeleri için bir fırsat olduğunu bildirdi.

Hadisi kuveyt'teki konferansın 3 gün süreceğini belirterek konferansa 70'ten fazla ülkenin ve 1850'den fazla şirketin katıldığını dile getirdi. Hadisi aynı zamanda 3 binden fazla katılımcınında konferansta hazır bulunduğuna değindi. Konferansın Birinci gününün kurtarılan bölgeleri istikrara kavuşturma ve geliştirme çabalarına ayrıldığını belirten hadisi ikinci günün şirketler, büyük yatırımcılar ve işadamları için olacağını ve Irak'taki özel sektörde yatırım yapmak isteyen uluslararası şirketler arasında bir yatırım ortaklığı kurmayı ve Irak'taki işgücü piyasasını canlandırmayı hedeflediğini söyledi.

Hadisi kuveyt'teki Konferansın 3. Gününde resmi delegasyonlara tahsis edileceğini ve katılımcı ülkelerin hibe programı veya finansal destek, yatırım veya lojistik mekanizması yoluyla Irak hükümetinin yeniden inşası çabalarını destekleyeceğini belirtti.

Hadisi aynı zamanda Irak'ta meydana gelen tahribat hacminin yeniden yapılandırılması konusunda üç bölüm dahil olmak üzere ayrıntılı bir vizyon sunacağına dikkat çekti

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.