Başbakan Mustafa El Kazımi, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile telefonda görüştü

24 May 2020
112 kez

Başbakan Mustafa El Kazımi ile Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron arasında telefon görüşmesi gerçekleşti.
Görüşmede, ikili ilişkiler yanı sıra Irak'ın bölgesel ve uluslararası alanda rolünü geliştirme yolları ele alındı.

El kazımi'nin ofisinden yapılan açıklamada, El kazımi'nin telefonda Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüştüğü bildirildi. Görüşmede, Macron'nın, Başbakan El Kazımi'yi yeni görevinde başarılar diliyerek tebrik ettiği aktarıldı.

El Kazımi ile Macron'nın mevcut ekonomik krizini ele aldığını bildiren açıklamada, bu krizin giderilmesi için uluslararası toplumun Irak'a sağlayabileceği destek ile ilgili konuların da görüşüldüğü aktarıldı.

Açıklamada Görüşme sırasında, Fransız şirketlerinin Irak'taki çalışmalarının geliştirilmesi, Fransa'nın terörden arındırılan bölgelerin yeniden imarı, iki ülke arasında, özellikle de terörle mücadele alanında ortak Uluslararası işbirliğinin artırılması ve Koronavirüsü salgınında işbirliğin geliştirme yolları ile ilgili konulara deginildiği belirtildi.
Daha sonra El Kazımi, Macron'a tebrikleri için teşekkür ederek, ülkesinin Fransa ile ilişkisini çeşitli düzeylerde geliştirme arzusu olduğunu dile getirdi.

Öteyandan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, telefon görüşmesi sırasında, iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendirme arzusunu dile getirdi.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.