Dışişleri Bakanı El Hekim, Danimarkalı Mevkidaşı İle Görüştü

18 Şub 2020
117 kez

Dışişleri bakanı Muhammet Ali El Hekim, Denimarka mevkidaşı Jeppe Kofod ile görüştü. Görüşmede, İkili ilişkiler dahil bölgesel ve terörle mücadele konuları ele alındı.

Dışişleri bakanlığından yapılan açıklamada, Dışişleri bakanı Muhammet El Hekim'in, Denimarka mevkidaşı ile görüştüğü belirtilerek, görüşme sırasında, iki ülke arasındaki ortak, ticari, ekonomi ve tüm alanların geliştirilmesi ile ilgili konular dahil Danimarkalı yatırımcıların Irak'ta mevcut yatırım fırsatlarından yararlanma yollarının da masaya yatırıldığı bildirildi.
Açıklamada, ikilinin, bölgede istikrarın sağlanması için çabaların sürdürülmesi gerektiğine ve bölgedeki terörizmle mücadelenin önemine vurgu yapıldığı aktarıdı.

Açıklamada, Danimarka'nın Irak'ı destekleme konusundaki tutumlarını ve Irak güçlerinin yeteneklerini ve insani desteği geliştirme konusundaki katkısını takdir eden Dışişleri Bakanı Muhammed Ali El-Hakim, Bağdat'taki Danimarka büyükelçiliğinin ikili ilişkileri güçlendirme çerçevesinde yeniden açılmasını istediği de bildirildi.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.