Tahrir Meydanında Binlerce Kişi Gösterilere Devam Ediyor

07 Kas 2019
204 kez

Başkent bağdat'ta düzenlenen gösteriler 14'üncü gününe girdi.

Çoğunluğu gençlerden oluşan göstericilerin sayıları binleri aştı. Türkmeneli televizyonu objektifleri el tahrir meydanı, cumhurityet ve el ahrar köprülerindeki gösterileri görüntüledi.

Başkent Bağdat'taki göstericiler ükümetin istifa etmesini, reform yapılmasını ve yolsuzlukla mücadele edilmesi talebinde bulunuyorlar. Göstericiler el tahrir meydanından ellerinde ırak bayrakları ile gösteri düzenliyor. El tahrir meydanını yeşil bölgeye bağlayan cumhuriyet köprüsünde ise güvenlik güçleri göstericilerin yeşil bölgeye geçmesini engellemek için köprüyü beton bloklar ile kapatmış durumda.

Yaralıların hastanelere ulaşmasında yardımcı olan tuktuk isimli motoriskletler ise gösterilerin sembolü haline geldi. Tuktuk isimli motorsikletler aynı zamanda gösterilerin düzenlendiği bölgelere gıda yardımının ulaştırılmasında da çok yardımcıs oluyor.

El Ahrar köprüsü ise göstericiler ve güvenlik güçleri tarafından tamamen kapatılmış durumda. El Ahrar Köprüsü Başbakan Adil Abdülmehdi'nin ofisinin bulunduğu bölge olan Alavi El Hille bölgesine doğru çıkıyor. Güvenlik güçleri göstericileri engellemek amacıyla gözyaşartıcı gazlar kullanıyor.

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.