Türk ve Iraklı İş Adamları İzmir’de Bir Araya Geldi

22 Haz 2021
101 kez

 

Türk ve Iraklı İş Adamları İzmir’de Bir Araya Geldi. Irak Sanayicileri ve İş Adamları Derneği Tarafından Her Yıl Düzenlenen Türkiye-Irak Yatırım ve Ticaret Zirvesinin Bu Yıl Beşincisi Düzenleniyor.

 İki ülke arasındaki ticaretin ve ekonomik ilişkilerin gelişmesi noktasında zirve büyük önem taşıyor. Ekonomiyi canlandırmak için Türkiye- Irak Sanayicileri ve İş adamları Derneği (TISİAD) önemli bir zirveye ev sahipliği yapıyor.

Zirvenin 5.si bu yıl Türkiye'nin İzmir ilinde de düzenleniyor. Zirve için Türkiye'ye giden Bağdat, Kerkük, Necef, Süleymaniye Basra ve Erbil'den üst düzey devlet temsilcileri, ticaret ve sanayi odaları başkanları ile çok sayıda iş adamı ticareti geliştirme noktasında İzmirli iş adamlarıyla bir araya gelecek.

Türkiye Irak Sanayicileri ve İş adamları Derneği Başkanı Nevaf Kılıç da iki ülkenin ticari ilişkilerini Türkmeneli Televizyonu mikrofonlarına değerlendirdi. Kılıç, ticari ilişkilerin canlanması noktasında Türkiye-Irak arasındaki sınır kapılarının arttırılması gerektiğini vurguladı.

 Zirve öncesi iki ülke arasındaki ticaretin ve ekonomik ilişkilerin gelişmesi için ziyaretler gerçekleştirildi. Ticaret ve sanayi odaları başkanları ile iş adamları İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer'i ziyaret etti.

 

 

Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz.